DLACZEGO WIBIT?

Firma Wibit Sports powstała w 1996r. Jest twórcą i światowym pionierem w dziedzinie wodnych placów zabaw. Produkty Wibit zostały sprzedane do ponad 50 krajów i szacuje się, że obecnie jest ponad 3 miliony użytkowników wodnych placów zabaw na świecie.


Sprzęt tej marki charakteryzuje się dużą trwałością, a marka przykłada dużą wagę do jakości i estetyki wykonania, a przede wszystkim do bezpieczeństwa użytkowników wodnych placów zabaw. 
 

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo dla nas jak i marki WIBIT ma znaczenie priorytetowe. Aby zabawa na wodnych torach przeszkód była udana, przede wszystkim musi być bezpieczna dla użytkowników. Dlatego WIBIT tak dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa swoich elementów.

Wszystkie Produkty Wibit spełniają wymogi rygorystycznej europejskiej normy EN 15649.Nie są to tylko deklaracje producenta czy importera, lecz przede wszystkim potwierdzone certyfikaty bezpieczeństwa wydane przez niezależne organy TUV, GS,EN.

Oto niektóre funkcje i cechy dostępne tylko w produktach WIBIT:
• Pełna zgodność z dokumentem EN 15649
• Certyfikaty TÜV
• Etykiety ostrzegawcze i piktogramy zgodne z EN 15649-2
• Brak ryzyka uwięzienia między elementami lub na samych elementach
• Brak wystających części, które mogą powodować niebezpieczeństwo
• Specjalne zawory, które zostały zabezpieczone przez przypadkowym wypuszczeniem powietrza


Tylko takie zabezpieczanie pozwala zapewnić maksimum bezpieczeństwa bez kompromisów. 


Wielu nieświadomych użytkowników chcąc zaoszczędzić i niejako "pójść na skróty" wybiera tanie, wątpliwej jakości chińskie podróbki, narażając swoich klientów na niebezpieczeństwo, a obiekt na postępowania odszkodowawcze ze strony producentów takich jak WIBIT, którzy posiadają zastrzeżone wzory i rozwiązania. Takich sytuacji w Polsce zaobserwować można było w ubiegłych latach kilkanaście.

CERTYFIKATY

Wszystkie Produkty Wibit spełniają wymogi rygorystycznej europejskiej normy EN 15649.Nie są to tylko deklaracje producenta czy importera, lecz przede wszystkim potwierdzone certyfikaty bezpieczeństwa wydane przez niezależne organy TUV, GS,EN.

Norma określa wymogi bezpieczeństwa, sposób testowania materiałów i ich wytrzymałość. Na przykład:

• zagrożenia zakleszczenia stóp, dłoni, głowy, tułowia itp.

• wymagana głębokość wody

• liczba użytkowników

Umożliwia to bezpieczne korzystanie z wodnych placów zabaw na akwenach i obiektach publicznych. 

JAKOŚĆ I MATERIAŁ

Wszystkie elementy WIBIT są wykonane z bardzo trwałego i wytrzymałego materiału  PVC zbrojonego dodatkowo siatką. Niespotykana u konkurencji gramatura 1.100g/m2 jest dodatkową zaletą sprzętu WIBIT.  Materiał jest odporny na działanie promieni UV, przez co nie bladnie pod wpływem działania promieni słonecznych. Wszystkie elementy WIBIT wykonane są na najwyższym poziomie estetyki oraz jakości, a najlepszy na rynku system 5 warstwowych szwów jest gwarancją  trwałości połączeń i szczelności elementów.

GWARANCJA NAJLEPSZEJ JAKOŚCI

 

JAK KLOCKI LEGO

Produkty marki WIBIT są elementami modułowymi.  Zaletami tego rozwiązania jest możliwość tworzenia placu zabaw czy toru przeszkód o niemal nieskończonej możliwości kombinacji czy stopnia trudności. W swoim swoim zanadrzu posiadamy blisko 30 różnorakich elementów co pozwala nam tworzyć projekty dopasowane do warunków technicznych obiektu czy potrzeb klienta. 
Do tworzenia każdego projektu podchodzimy indywidualnie.  Każdorazowo projektujemy inny układ toru przeszkód dla obiektu który zdecydował się po raz kolejny korzystać z naszej oferty, przez co klienci nie są znużeni ciągle tą samą konfiguracją.

 

Tor przeszkód dostosowany jest to warunków technicznych obiektu i BEZPIECZEŃSTWO jej parametrów takich jak wymiary czy głębokość wody. Tworząc to bierzemy pod uwagę potrzeby klienta czy wiek i  poziom umiejętności grupy docelowej użytkowników.

Podstawowy tor przeszkód zajmuje 3 tory basenu 25 metrowego i składa się w zależność od stopnia trudności od  5 do 6 elementów.  Rozbudowane palce zabaw mogą zajmować całą powierzchnie basenu 25 czy 50-metrowego. Takie rozwiązania idealnie sprawdzają się podczas dużych eventów np. z okazji jubileuszu funkcjonowania pływalni.

Dla obiektów o nieregularnych kształtach niecki  posiadamy elementy, które idealnie wpisują się w takie warunki techniczne. 

Indywidualne podejście do każdej realizacji to cecha, która nas wyróżnia!